isbul.net

İcra Avukatı

Genel Bakış

İcra Avukatı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? İcra Avukatı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? İcra Avukatı nerelerde çalışabilir? İcra Avukatı arayan firmalar hangileridir? İcra Avukatı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel İcra Avukatı ilanları yayınlanıyor. İcra Avukatı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
İcra Avukatı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

İcra Avukatı Nedir, Ne İş Yapar?

İcra Avukatı Kimdir?

Alacakların hukuka uygun şekilde tahsil edilmesi için icra takibi başlatıp yürüten, takibin durması halinde gerekli davaları açarak itirazın iptalini sağlayan, icra mahkemelerinde dava açan ya da açılan davaları takip eden, haksız alacak iddialarıyla açılan takipler hakkında gerekli işlemleri yapan avukatlardır. Geniş ve zorlu bir görev tanımları vardır. İcra avukatları icra işleri yanında barolara kayıtlı diğer avukatların takip edebildiği her işi takip edebilirler.

İcra Avukatının Görevleri Nelerdir?

İcra avukatları bir kuruma ya da şirkete bağlı olarak çalışabilecekleri gibi baroya kayıtlı serbest avukat statüsünde de olabilir. İcra avukatlarının görev tanımları geniş olmakla birlikte görevleri "alacakların tahsili işlemlerini yürütmek" olarak özetlenebilir.

Bu çerçevede şu görevleri yerine getirirler:

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi