isbul.net

Manken

Genel Bakış

Manken nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Manken olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Manken nerelerde çalışabilir? Manken arayan firmalar hangileridir? Manken mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Manken ilanları yayınlanıyor. Manken olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Manken olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Manken Nedir, Ne İş Yapar?

Manken Kimdir?

Manken; özel defile, moda gösterileri ve fotoğraf çekimleri gibi yerlerde tasarımcıların kreasyonlarını sergilemede yerini alan kişidir. Bunun yanında manken olan bireyleri kıyafet reklamlarında ve moda dergilerinde görmek mümkündür. Bunları yaparken de fotoğraf sanatçıları ile görev alırlar.

Manken Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Mankenler genel olarak genç, çocuk, fit, minyon, anne, baba, büyük beden gibi beden ölçülerine göre sınıflandırılabilir. Bunun yanında çekim amaçlarına göre de sınıflandırmak mümkündür. Bunlar ise mayo, podyum, iç çamaşır, el, ayak, yüz, tanıtım gibi durumlar olabilmektedir. Bu şekilde farklı alanlarda çalışan mankenlerin genel olarak belirli sorumlulukları da vardır.

Bunlara bakacak olursak;

  • Moda gösterilerinde, tasarımcıların uygun gördüğü kıyafet ve aksesuarları giyerler. Daha sonra giyilenleri podyumda sergilerler.Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi