isbul.net

Patoloji Uzmanı

Genel Bakış

Patoloji Uzmanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Patoloji Uzmanı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Patoloji Uzmanı nerelerde çalışabilir? Patoloji Uzmanı arayan firmalar hangileridir? Patoloji Uzmanı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Patoloji Uzmanı ilanları yayınlanıyor. Patoloji Uzmanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Patoloji Uzmanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Patoloji Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

Patoloji Uzmanı Kimdir?

Patoloji uzmanı veya diğer bir deyişle patolog, hastadan alınan örneği inceler ve tanı koyar. Diğer tıp branşlarından farklı olarak bazı patologlar genellikle laboratuvar ortamında çalışır ve hastalarla doğrudan temas kurmaz.

Patoloji Uzmanının Görevleri

Patolog, örnekleri farklı uzmanların gereksinimlerine göre inceleyecek ve daha sonra inceleme için patoloji servis departmanına gönderecektir. Bu nedenle, önce meslektaşlarının örnek için istediği noktalara odaklanması ve ardından ortaya çıkabilecek diğer konuları tartışması beklenir. Yaygın inanışın aksine, ölçümlerden elde edilen örneklerin incelenmesi ve değerlendirilmesi konusu çok küçük bir patoloji alanını kapsar.

Patoloğun diğer görevleri şunlardır:

  • Hasta ya da ölülerin örneklerinde yapılması istenen testleri eksiksiz bir şekilde yapmak.
  • Meslektaşlarının gözden kaçırdığı noktal... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi