isbul.net

Siklotron Mühendisi

Genel Bakış

Siklotron Mühendisi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Siklotron Mühendisi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Siklotron Mühendisi nerelerde çalışabilir? Siklotron Mühendisi arayan firmalar hangileridir? Siklotron Mühendisi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Siklotron Mühendisi ilanları yayınlanıyor. Siklotron Mühendisi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Siklotron Mühendisi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Siklotron Mühendisi Nedir, Ne İş Yapar?

Siklotron Mühendisi Kimdir?

Siklotron, manyetik alanda ve yüksek hızla yüklü olan parçacıkların dairesel biçimde hareket etmesini sağlamakta olan hızlandırıcı makinelerdir. siklotron mühendisi olan kişiler; siklotron sistemini kurarak işleten ve izotopların üretimlerinden sorumlu olan bireylerdir. Günümüzde hastalıkların tanıları ve tedavileri için oldukça önemli olan görüntüleme sistemi için gerekli PET izotoplarının üretilmeleri de, siklotron sayesinde gerçekleşmektedir. Örneğin PET teknolojisi aracılığıyla bir kanserin evresi belirlenip hastalığın şeması çıkarılabilmektedir.

Siklotron Mühendisinin Görevleri Nedir?

Siklotron ile elde edilmiş olan radyo izotoplar tıp ve bilim alanında çok sık kullanılmaktadır. Siklotron mühendisi kişiler, tıp alanında hastanelerde ve laboratuvarlarda, nükleer araştırma tesislerinde ya da biyokimya sanayisinde görev alabilirler.

Siklotron mühendisi... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi