isbul.net

Asteğmen

Genel Bakış

Asteğmen nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Asteğmen olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Asteğmen nerelerde çalışabilir? Asteğmen arayan firmalar hangileridir? Asteğmen mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Asteğmen ilanları yayınlanıyor. Asteğmen olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Asteğmen olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Asteğmen Nedir, Ne İş Yapar?

Asteğmen Kimdir?

En düşük subay rütbesi olarak bilinen asteğmen, yedek subay olarak da bilinir. Kara, hava ve deniz komutanlığındaki askeri birliklerin komutanı olarak görev yapar. Asteğmenlik rütbesi Türkiye dışında diğer ülkelerinde askerlik sisteminde bulunur. Aynı zamanda asteğmenler yedek subay ve astek olarak da anılır. Özellikle teknik ve akademik bilgileri ile Ordu’ya fayda sağlarlar.

Asteğmenin Görevleri Nelerdir?

Asker de bulunan tüm rütbeli askerlerde olduğu gibi asteğmen rütbesine sahip olan askerler birlikte ihtiyaç duyulan tüm askeri birimlerde çalıştırılabilir.

Askeri birliklerde, komutanlık bünyesindeki birimlerde batarya subayı, eğitim subayı, takım komutanı ve atış destek timi gibi görevlerde yer alabilen asteğmenin askeri birlikteki temel görevleri şunlardır:

•       Askeri birlikte nöbet tutmak,

<... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi