isbul.net

Figüran

Genel Bakış

Figüran nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Figüran olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Figüran nerelerde çalışabilir? Figüran arayan firmalar hangileridir? Figüran mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Figüran ilanları yayınlanıyor. Figüran olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Figüran olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Figüran Nedir, Ne İş Yapar?

Figüran Kimdir?

Figüran, genellikle sahne sanatlarında yer alan, dizi, film, tiyatro gibi alanlarda çalışan ve sahneyi destekleyecek olan roller için, hiç konuşmayan ya da çok az konuşan kişilere figüran denilmektedir. Figüran olan kişiler, cast ajanslarında ya da Devlet Opera ve Balesinde çalışabiliyorlar. Savaş filmleri veya benzeri kahramanlık içeren filmlerde yapım şirketleri çok fazla figüran kullanmaktadır. Özellikle yüksek bütçeli film ve dizi yapımlarında binlerce figüran yer almaktadır.

Figüranın Görev Tanımı Nedir?

Figüran; Genellikle dizide, sinemada ve tiyatroda konuşması çok az olan ya da konuşması hiç olmayan rollere çıkan kişi olarak bilinir.

Figüranlar görevlerini yerine getirirken uyması gereken kurallarda şu şekilde sıralanabilir;

  • Oynadığı rolü eksiksiz bir biçimde yapma ve kuralların dışına çıkmama,
  • Eleştirileri ve Uyarıları dikkate alma,
  • Ekip çalı... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi