isbul.net

İş Müfettişi

Genel Bakış

İş Müfettişi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? İş Müfettişi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? İş Müfettişi nerelerde çalışabilir? İş Müfettişi arayan firmalar hangileridir? İş Müfettişi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel İş Müfettişi ilanları yayınlanıyor. İş Müfettişi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
İş Müfettişi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

İş Müfettişi Nedir, Ne İş Yapar?

İş Müfettişi

İş müfettişi Türkiye' de uygulanan iş kanunu ve iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde kurumları denetler teftiş eder. Bu kurumlar Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı kurumlardır. İş müfettişlerin aldığı özel bir eğitim olmamasına rağmen bazı şartları vardır.

İş Müfettişi Ne Yapar? İş Müfettişinin Görev Ve Sorumlukları Nelerdir?

İş müfettişinin görevlerini belirleyen İş Teftiş Kurulu Başkanlığıdır. İş Teftiş Kurulu Başkanlığının iş müfettişleri için belirlediği görevler vardır.

İş yerlerinde yapılan işten kaynaklı oluşabilecek riskleri ve çalışma ortamındaki herhangi bir riski kontrol etmek ve önlemektir.

  • Oluşabilecek risklere karşı önlem almak,
  • İşçilerin başına gelebilecek kazaları ve çalışılan işten kaynaklı oluşabilecek meslek hastalıklarını önlemek,
  • Yasadaki çalışma süresiyle orantılı bir şekilde çalışılmasını sağlayarak ihlalleri önlemek,
  • İş yerin... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi