isbul.net

Kredi Tahsis Uzmanı

Genel Bakış

Kredi Tahsis Uzmanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Kredi Tahsis Uzmanı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Kredi Tahsis Uzmanı nerelerde çalışabilir? Kredi Tahsis Uzmanı arayan firmalar hangileridir? Kredi Tahsis Uzmanı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Kredi Tahsis Uzmanı ilanları yayınlanıyor. Kredi Tahsis Uzmanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Kredi Tahsis Uzmanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Kredi Tahsis Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

Kredi Tahsis Uzmanı Kimdir?

Kredi tahsis uzmanlığı günümüzde en önemli ve iyi meslek kollarından biri olarak kendisini ön çıkarmaktadır. Kredi tahsis uzmanı genel olarak müşterilerin çeşitli türden kredi başvurularını ve buna yönelik işlemlerini yürütmekle görevlendirilmiş kişilerdir.

Bireysel kişiler veya kurumsal şirketlerin mali gidişat ve durumlarını analiz edip bunlar için kredi komitelerine rapor hazırlama işlemlerini kredi tahsis uzmanları yaparlar. Bu hazırlıkla birlikte bu kredi taleplerini onaya sunarlar.

Kredi Tahsis Uzmanının Görev Tanımı Neleri Kapsar?

  • Kredi başvurularıyla birlikte buna dair belgeleri analiz etmek,
  • Kredi başvurusuna dair bilgiler verip ilgili kişilerle sorular kapsamında görüşmek,
  • Kredi risk unsurlarına dair raporlar oluşturmak,
  • Kredi temini rehberliği yapmak,
  • Ödeme planları önermek,
  • Finansal durum analizleri ya... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi