isbul.net

Mal Müdürü

Genel Bakış

Mal Müdürü nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Mal Müdürü olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Mal Müdürü nerelerde çalışabilir? Mal Müdürü arayan firmalar hangileridir? Mal Müdürü mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Mal Müdürü ilanları yayınlanıyor. Mal Müdürü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Mal Müdürü olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Mal Müdürü Nedir, Ne İş Yapar?

Mal Müdürü Kimdir?

Mal müdürü, ilçede yer alan maliye teşkilatlarının genel işleyiş ile ilgilenir. Bu teşkilatların mevzuata uygunluğunu kontrol ederler. Bulunduğu alanın amiri olarak görev yaparlar. Aynı zamanda denetim altında olan işlemlerin kanuna uygun olup olmaması durumunun sağlanmasından sorumludurlar.

Mal Müdürünün Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Genel olarak mal müdürü olanların görevleri bulundukları alana göre değişir.

Bu görevlere bakacak olursak;

  • Milli emlak işlerinin uygunluğunu kontrol ederler ve borç kayıtlarının takibini yaparlar.
  • Gelir vergileri ile ilgilenirler.
  • Mali işleri takip ederler. Gerekli olduğu zaman hazine temsilciliğini yaparlar ve kurumlara dava açabilirler. Avukat olmadığı zaman da kendileri dava tabini yapabilirler.
  • Vergi dairesi müdürü olarak da görev yapabilirler. Bunu ise tahsilat işlemlerinin kontrolün... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi