isbul.net

Modelist

Genel Bakış

Modelist nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Modelist olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Modelist nerelerde çalışabilir? Modelist arayan firmalar hangileridir? Modelist mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Modelist ilanları yayınlanıyor. Modelist olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Modelist olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Modelist Nedir, Ne İş Yapar?

Modelist Kimdir?

Modelist, tasarımcı tarafından belirlenen tekstil ürünlerini seri üretimde kullanabilmek için hazırlar, tasarlar ve kalıbın oluşturur. Ürünün kalıp yapımında kullanılacak malzemeleri tespit eder, seri üretime geçmeden önce örnek dikimler gerçekleştirir ve serileme işlemini başlatır.

Modelistin Görevleri Nelerdir?

Modelist olmak aslında bir hobidir, kimse bu mesleği sevmeden yapamaz. Görevleri gerçekleştirmek için 1. şart bu sektörü tanımaktır. Hangi tekstil üzerine dikimler gerçekleştiriliyorsa görevlerde ona göre değişir.

Şu şekilde sıralanabilir;

  • Tasarım veya müşteriden gelen ürünün tasarımı hakkında tüm bilgileri öğrenmek
  • Kumaşın türünü iyi anlayabilmek ve ona göre kalıbını oluşturmak
  • Kalıp boyutunu malzeme esnekliğini göz önüne alarak oluşturmak
  • Her beden için çizim araçlarını, bilgisayarı ve diğer ekipmanları kullanabilm... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi