isbul.net

Noter Katibi

Genel Bakış

Noter Katibi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Noter Katibi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Noter Katibi nerelerde çalışabilir? Noter Katibi arayan firmalar hangileridir? Noter Katibi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Noter Katibi ilanları yayınlanıyor. Noter Katibi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Noter Katibi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Noter Katibi Nedir, Ne İş Yapar?

Noter Katibi Kimdir?

Noter katibi; noterliklerde hazırlanması gereken belgeleri noter kanununa uygun olarak hazırlayan, evrak takibini gerçekleştiren ve noterlerin işlerini kolaylaştıran kişidir. Noter katiplerinin noterlik mevzuatına uygun olarak hazırladığı belgeler arasında beyanname, sözleşme, ihtarname ve senet gibi belgeler vardır.

Noter Katibinin Görevleri Nelerdir?

Noter katipleri illerde hizmet veren noterliklerde çalışırlar. Bu nedenle de çalıştıkları noterliklerde bağlı bulundukları noterin isteklerini ve mevzuatın gerektirdiği işlemleri yaparlar.

Noter katiplerinin yerine getirdikleri görevler arasında şu görevler yer alır;

  • Noterlikte ihtiyaç duyulan yazışmaları yapmak
  • Noter evraklarının düzenlenmesini ve takibini sağlamak
  • İhtarname, sözleşme, beyanname gibi belgeleri hazırlamak
  • Vezneye gitmesi gereken evrakları eksiksiz bir şekil... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi