isbul.net

Oyuncu

Genel Bakış

Oyuncu nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Oyuncu olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Oyuncu nerelerde çalışabilir? Oyuncu arayan firmalar hangileridir? Oyuncu mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Oyuncu ilanları yayınlanıyor. Oyuncu olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Oyuncu olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Oyuncu Nedir, Ne İş Yapar?

Oyuncu Kimdir?

Mimik, jest, ses ve vücudunu kullanarak bir durumu ya da bir karakteri canlandıran mesleğe oyuncu denilmektedir. Televizyon, radyo, tiyatro, film ve benzeri sahne sanatları alanlarında görev almaktadırlar.

Oyuncunun Vazife Tanımı Nedir?

Oyuncunun öncelikli görevi, canlandırdığı karakteri izleyicilere etkileyici bir biçimde iletmektir. İzleyicinin oyuncudan beklediği performansın çeşidine göre vazife tanımı değişir. İşverenlerin oyuncudan beklemiş olduğu bir takım ortak sorumlulukları bulunmaktadır.

Bu sorumluluklar şunlardır;

  • Seyirciyi bilgilendirme ya da ilgilendirme maksadıyla, radyo, sahne, televizyon ya da diğer oyunculuk alanlarında, jest, vücut hareketleri ve konuşmayı kullanarak rol yorumlamaktadırlar.
  • Metinleri ezberler ve rol provası yaparlar.
  • Grubun bir parçası olarak başka oyuncular ile işbirliği yaparlar.
  • Yer aldığ... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi