isbul.net

Personel Sorumlusu

Genel Bakış

Personel Sorumlusu nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Personel Sorumlusu olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Personel Sorumlusu nerelerde çalışabilir? Personel Sorumlusu arayan firmalar hangileridir? Personel Sorumlusu mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Personel Sorumlusu ilanları yayınlanıyor. Personel Sorumlusu olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Personel Sorumlusu olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Personel Sorumlusu Nedir, Ne İş Yapar?

Personel Sorumlusu Kimdir?

Çalıştığı kurum ya da kuruluşta çalışan personelin işe girişinden iş sözleşmesinin sonlanmasına kadarki süreçte özlük işleri, izinleri, maaş ve prim ödemeleri gibi konularda gerekli işlemleri yapan kişilere personel sorumlusu denir. İşten ayrılan kişilerin tazminatlarının hesaplanması, maaş bordrolarının düzenlenmesi gibi işlere de personel sorumluları bakar.

Personel Sorumlusunun Görevleri Nelerdir?

Personelin çalışması ile ilgili kayıtları tutmak, izin, prim, maaş ve prim ödemeler gibi konularda gerekli çalışmaları yapmak genel bir görev tanımıdır.

Daha ayrıntılı olarak görevleri incelenecek olursa;

  • Aylık maaş bordrolarını hazırlamak ve takibini yapmak
  • Personelin yıllık izinlerini yapılan işin devamına zarar gelmeyecek şekilde düzenlemek
  • Personelin puantaj çizelgelerini tutmak ve takip etmek
  • Yapılan işin özelliğin... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi