isbul.net

Profesör Doktor

Genel Bakış

Profesör Doktor nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Profesör Doktor olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Profesör Doktor nerelerde çalışabilir? Profesör Doktor arayan firmalar hangileridir? Profesör Doktor mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Profesör Doktor ilanları yayınlanıyor. Profesör Doktor olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Profesör Doktor olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Profesör Doktor Nedir, Ne İş Yapar?

Profesör Doktor Kimdir?

Üniversite öğreniminden sonra akademik çalışmalar yapan, doktorasını tamamlayan, araştırma görevlisi ve doçentlik gibi aşamalardan sonra profesör olmaya hak kazanan kişilere profesör doktor denir. Günümüzde yürürlükte bulunan mevzuata göre profesör olmak için doktora yapmak ve doktor unvanına sahip olmak şarttır. Ancak geçmiş yıllarda doktora yapmadan akademik kariyerinde ilerlemiş ve halen profesör olarak çalışan kişiler olduğu için profesör doktor ve profesör ayrımı bulunmaktadır.

Profesör Doktorun Görevleri Nelerdir?

Profesör doktorlar kendi alanlarında en üst düzeyde bilimsel araştırmalar yapar. Ayrıca üniversitelerde öğrencilerin ve akademik kadronun eğitimine katkı sunarlar. Bazen bağlı çalıştıkları üniversitenin idari işlerinde de aktif rol oynayabilirler.

Görevler şunlardır:

* Uluslararası düzeyde akademik çalışmalar yapmak, makale ve tezler hazırlamak.

* Alanı ile ilgili çalışmalarını kitaplaştırmak, bilimsel derg... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi