isbul.net

Satış Sorumlusu

Genel Bakış

Satış Sorumlusu nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Satış Sorumlusu olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Satış Sorumlusu nerelerde çalışabilir? Satış Sorumlusu arayan firmalar hangileridir? Satış Sorumlusu mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Satış Sorumlusu ilanları yayınlanıyor. Satış Sorumlusu olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Satış Sorumlusu olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Satış Sorumlusu Nedir, Ne İş Yapar?

Satış Sorumlusu Kimdir?

Satış sorumlusu; çalıştığı firmanın ürünlerinin müşterilere tanıtılmasını sağlayan, potansiyel müşteri araştırması yapan ve satışların artması adına stratejiler belirleyen kişilerdir. Yapması gereken tüm görevleri de şirket ve yasal prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmekle yükümlüdür.

Satış Sorumlusunun Görevleri Nelerdir?

Satış sorumlusunun görevleri hizmet verdiği satış ve pazarlama üzerinedir. Ancak sorumlu olarak çalıştığı şirketlerin belirlemiş oldukları görevleri yerine getirme zorunluluğu da vardır.

Satış sorumlusunun genel olarak yerine getirme zorunluluğu olan görevler şunlardır;

  • Şirkete ve ürünlerine uygun pazarların araştırmasını yapmak
  • Müşterilerinin ürün taleplerini dinlemek ve taleplerin gerçekleştirilmesi adına çalışmak
  • Çalıştığı şirketin satışını yapacağı ürünler için müşteri hedefinin belirlenmesini sağlama... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi