isbul.net

Sörveyör

Genel Bakış

Sörveyör nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Sörveyör olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Sörveyör nerelerde çalışabilir? Sörveyör arayan firmalar hangileridir? Sörveyör mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Sörveyör ilanları yayınlanıyor. Sörveyör olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Sörveyör olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Sörveyör Nedir, Ne İş Yapar?

Sörveyör Kimdir?

Özel ve resmi kurumlar için su, hava kara sınırlarını kesin bir ölçüm ile belirleyen kişilere sörveyör denilmektedir. Yeryüzü şekillerine göre ya da konumlarına göre hesap yapan sörveyör, yaptığı bu hesaplamalara göre rapor, harita ve taslak hazırlamada görev almaktadır. Denetleyici olarak da bilinen sörveyörler, yapılacak olan konumlarla ilgili işlerin uygun olup olmadığını denetler ve kararı da kendisi verir. Birçok sahada kendilerine iş imkanı bulabilmektedirler.

Sörveyör'ün Görevleri Nedir?

Çalıştığı alana göre ofis ya da sahada görev yapabilen sörveyör, özel mühendislik ve mimar şirketleri, devlet kurumları, kamu hizmetlerinde ve gemicilik şirketlerinde de görev yapmaktadırlar.

Başlıca görevleri şu şekildedir:

  • Yeryüzünde ya da yer altındaki noktalar ile onların arasındaki mesafelerini, açılarını ve yönlerini ölçmek,
  • Referans alınacak noktaları ve o nok... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi