isbul.net

Yönetim Kurulu Başkanı

Genel Bakış

Yönetim Kurulu Başkanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Yönetim Kurulu Başkanı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Yönetim Kurulu Başkanı nerelerde çalışabilir? Yönetim Kurulu Başkanı arayan firmalar hangileridir? Yönetim Kurulu Başkanı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Yönetim Kurulu Başkanı ilanları yayınlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Yönetim Kurulu Başkanı Nedir, Ne İş Yapar?

Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?

Anonim ve limitet şirketlerde, dernek ve vakıf gibi yapılarda mevzuat gereği bir yönetim kurulunun oluşturulması şarttır. Belli dönemlerde yönetim kurulları seçilir ve bu seçimler mevzuatta belirtilen süre ile görev yapar. Bu kurullara başkanlık eden ve mevzuatta belirlenen idari görevleri yürüten kişiye yönetim kurulu başkanı denir.

Yönetim Kurulu Başkanının Görevleri nelerdir?

Yönetim kurulu başkanı çalıştığı şirket ya da kuruluşun tabi olduğu mevzuatta belirlenen görevleri yerine getirmek ve yönetim kurulunun faaliyetlerinin yürütülmesine başkanlık etmek için çalışır. Genellikle seçimle başkanlık makamına gelinir.

Görevleri şunlardır:

  • Yönetim kurulunun yerine getirmesi gereken faaliyetlerin ve görevlerin işlerliğini sağlamak konusunda liderlik etmek
  • Yönetim kurulunun olağan ve olağan üstü toplantılarına başkanlık etmek
  • <... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi