isbul.net

Avukat Katibi

Genel Bakış

Avukat Katibi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Avukat Katibi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Avukat Katibi nerelerde çalışabilir? Avukat Katibi arayan firmalar hangileridir? Avukat Katibi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Avukat Katibi ilanları yayınlanıyor. Avukat Katibi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Avukat Katibi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Avukat Katibi Nedir, Ne İş Yapar?

Avukat Katibi Kimdir?

Avukat katipliği mesleğine sahip olan kişiler avukatlarının almış olduğu davalarda takip etmek, icra dosyalarını yürütmek ve adliyeye giderek davalar ile ilgilenmek konusunda hizmet vermektedir. İlgilendikleri dava işlerinde avukatının yapacağı her türlü işlem için yardımcı olmaktadır. Kısacası avukat katibi mesleği edinen kişiler avukatın sekreterlik yardımcılık ve danışmanlık gibi birçok işlerini yürütmektedir.

Avukat Katibi Ne İş Yapar?

Avukatların yanlarında katip çalıştırmaları adına bir yasa bulunmaktadır. Bu nedenle avukatlar yanlarında katip çalıştırabilme yetkisine sahiptir. Katipler yanlarında çalıştırdıkları avukatların işlerini hafifleten ve onlara destek olmak adına hizmet veren kişilerdir.

Avukat katiplerinin yaptıkları işler şöyle sıralanabilir;

  • Evrak düzenlemesi
  • Adliyeden ve İcra dairelerinden yetki belgesi ile evrak kopyası alabilmekDevamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi