isbul.net

Dijital İçerik Yöneticisi

Genel Bakış

Dijital İçerik Yöneticisi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Dijital İçerik Yöneticisi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Dijital İçerik Yöneticisi nerelerde çalışabilir? Dijital İçerik Yöneticisi arayan firmalar hangileridir? Dijital İçerik Yöneticisi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Dijital İçerik Yöneticisi ilanları yayınlanıyor. Dijital İçerik Yöneticisi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Dijital İçerik Yöneticisi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Dijital İçerik Yöneticisi Nedir, Ne İş Yapar?

Dijital İçerik Yöneticisi Kimdir?

Artık dijital hayat tüm dünyamızı sardı. Teknoloji her alanda kullanılıyor ve dijitalleşmeyen sektörler geride kalıyor. Hal böyle olunca internet üzerinden ilerleyen işler ön plana çıkıyor. Bunlardan biride dijital içerik yöneticisi.

Dijital İçerik Yöneticisinin Görevleri Nelerdir?

Dijital içerik yöneticisi, firmaların veya markaların sosyal medyalarını kontrol eder, paylaştıkları içeriklerden sorumlu olurlar. Paylaşımları analiz ederler ve hedef kitleye uygun olup olmadığını incelerler.

Yerine getirmesi gereken görevler şu şekildedir;

  • Markanın ihtiyacı doğrultusunda içerik geliştirir
  • Markanın web sitesinde bulunan tehditleri analiz eder, olumsuzlukları yeniden düzenler
  • Sunulan ürün veya hizmete bağlı olarak içerik takvimi oluşturur ve takvime uyar
  • Markanın web sitesindeki trafik yoğunluğunu analiz eder, rapo... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi