isbul.net

Eczacı Teknisyeni

Genel Bakış

Eczacı Teknisyeni nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Eczacı Teknisyeni olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Eczacı Teknisyeni nerelerde çalışabilir? Eczacı Teknisyeni arayan firmalar hangileridir? Eczacı Teknisyeni mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Eczacı Teknisyeni ilanları yayınlanıyor. Eczacı Teknisyeni olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Eczacı Teknisyeni olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Eczacı Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar?

Eczacı Teknisyeni Kimdir?

Eczacı teknisyeni; eczacılık mesleğini icra edebilen fakat eczane açmaya yetkisi olmayan kişilere verilen bir mesleki unvandır. Eczacı teknisyeni; eczanelerde eczacıya yardımcı olmak, doktorlar tarafından düzenlenmiş reçetelerde yazan ilaçları müşteriye veren, laboratuvarlarda, hastanelerin ilaç depolarında, ilaç sektöründe ara eleman olarak çalışan kişidir.

Eczacı Teknisyeni Ne Yapar? Eczacı Teknisyeninin Görevleri Nelerdir?

Eczacı teknisyeni; eczacının gözetimi altında kendi üstüne düşen görevleri yerine getirmekle sorumludur. Eczanede bulunan reçeteli ve reçetesiz ilaçları, kozmetik ürünleri gibi ürünlerin kayıt altında alınması da eczacı teknisyenlerinin görevidir.

Teknisyenlerin diğer görevleri şu şekildedir:

  • Eczanede bulunan tüm cihazların bakımını yapmak,
  • Eczane laboratuvarlarının temizliğini yapma ve işleyişini devam ettirme,
  • Eczane... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi