isbul.net

İcra Memuru

Genel Bakış

İcra Memuru nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? İcra Memuru olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? İcra Memuru nerelerde çalışabilir? İcra Memuru arayan firmalar hangileridir? İcra Memuru mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel İcra Memuru ilanları yayınlanıyor. İcra Memuru olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
İcra Memuru olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

İcra Memuru Nedir, Ne İş Yapar?

İcra Memuru Kimdir?

İcra Memuru Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Adalet Bakanlığı gibi kurumlara bağlı olarak çalışan mahkemenin vermiş olduğu karar ile birlikte borçlu kişiden borcunu alıp, alacaklıya borcunu vermekle görevli adli memurlardır.

İcra Memurunun Görevleri Nelerdir?

Asli görevi emri düzenlemek olan icra memuru emri tebliğ etmek, emri yerine getirmek, uygulamalı ve kesin olarak haciz işlemini yapmak ve ödemeye ilişkin tüm tebliğleri ilgili kişilere iletmek ile yükümlüdür.

Bunun yanında diğer görev ve sorumlulukları;

  • Kesinlik arz eden bir haciz kararı almak,
  • Haciz yolu ile gerçekleştirilerek kişiden alınan tüm menkul ve gayrimenkullerin satım işlemini yapmak,
  • Amirler tarafından verilen tüm görevleri itina ile yerine getirmek,
  • Borçlunun taksitlendirme talep etmesi üzerine düzenlemeler yapmak,
  • Haci... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi