isbul.net

Kahya

Genel Bakış

Kahya nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Kahya olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Kahya nerelerde çalışabilir? Kahya arayan firmalar hangileridir? Kahya mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Kahya ilanları yayınlanıyor. Kahya olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Kahya olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Kahya Nedir, Ne İş Yapar?

Kahya Kimdir?

Kâhya, belli bir ücret karşılığında bir evde bulunan bahçıvan, hizmetçi, aşçı gibi görevli kişilerin yönetiminden sorumlu olan ve o evde yapılacak olan günlük işlerin düzenlenmesini sağlayan, gerektiği zaman çarşı pazar işini gören kişilere denilmektedir. Bu mesleği yapan kişiler, bir nevi o evin koordinatörü sayılır.

Kahya Ne İş Yapar?

Çiftlik evi, villa, Köşk gibi büyük bir alana sahip olan yaşam alanlarında genellikle birden fazla çalışan bulunmaktadır. Bu tür evlerde temizlik, mutfak, çocuk bakımı, bahçe gibi işlerde çalışan kişileri koordine etmek, kahyanın en önemli görevidir. Yeri geldiği zaman bağ bahçe işleri için ırgat bulma işleri de kahyaların görevidir.

Çiftliklerde çalışan kahyalar, işletmenin genel ilkeleri doğrultusunda çalışan diğer elemanların iş verimliliğini, araç ve gereçlerin aktif bir şekilde kullanılıyor olmasını denetler. Ayrıca kahyaların sorumluluğunda bulunan t... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi