isbul.net

Kalıp Ustası

Genel Bakış

Kalıp Ustası nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Kalıp Ustası olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Kalıp Ustası nerelerde çalışabilir? Kalıp Ustası arayan firmalar hangileridir? Kalıp Ustası mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Kalıp Ustası ilanları yayınlanıyor. Kalıp Ustası olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Kalıp Ustası olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Kalıp Ustası Nedir, Ne İş Yapar?

Kalıp Ustası Kimdir?

Bildiğimiz gibi inşaat yapılırken beton dökmeye ihtiyaç vardır. Betonun projeye uygun olarak dökülebilmesi için kalıplar gerekir. İşte bu kalıpları hazırlayan kişilere kalıp ustaları denir. Kalıp ustaları inşaatın yapısına göre kalıpların metalden mi, plastikten mi, ahşaptan mı olacağına karar verirler.

Daha sonrasında ise kalıpları hazırlayarak inşaatta gerekli olan yerlere yerleştirirler. Hazırladıkları kalıplara beton dökerler ve beton kuruyunca da kalıpları sökerler. Böylece kalıp ustası görevli olduğu işleri yapmış olur.

Kalıp Ustalarının Görevleri Arasında Neler Vardır?

Kalıp ustalarının görevleri arasında:

•       İnşaatın planlarını vb. İncelemek

•       Gerekli olan iskeleyi kurmak

•       Kalıpların metalden mi, plastikten mi, ahşaptan mı yapılacağı... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi