isbul.net

Kimya Mühendisi

Genel Bakış

Kimya Mühendisi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Kimya Mühendisi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Kimya Mühendisi nerelerde çalışabilir? Kimya Mühendisi arayan firmalar hangileridir? Kimya Mühendisi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Kimya Mühendisi ilanları yayınlanıyor. Kimya Mühendisi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Kimya Mühendisi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Kimya Mühendisi Nedir, Ne İş Yapar?

Kimya Mühendisi Kimdir?

Kimya mühendisi, herhangi bir üretimde kullanılacak olan maddelerin incelemesini ve analizlerini yaparak, daha işe yarar bir hale getirilmesini, başka maddelerle karıştığında verebileceği tepkimeleri, hangi maddenin hangi üretim için daha kullanışlı ve doğru olduğunu test eden mesleği icra eden kişilere verilen unvandır.

Kimya Mühendisinin Görevleri Nelerdir?

Kimya mühendisi çeşitli maddelerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini inceleyen bir meslek dalıdır. Bu maddeleri inceleyerek hangi alanlarda kullanılabileceği gibi çeşitli araştırmalar ve testler yaparlar ve böylece üretime katkıda bulunmuş olurlar.

Kimya mühendislerinin bu mesleği icra ederken sahip olduğu görevler şunlardır;

  • Fizik, kimya ve matematik alanlarda gelişmiş olmak ve yoğun bilgi birikimine sahip olmak,
  • Maddelerin özellikleri ve yapıları gibi pek çok... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi