isbul.net

Metalograf

Genel Bakış

Metalograf nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Metalograf olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Metalograf nerelerde çalışabilir? Metalograf arayan firmalar hangileridir? Metalograf mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Metalograf ilanları yayınlanıyor. Metalograf olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Metalograf olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Metalograf Nedir, Ne İş Yapar?

Metalograf Kimdir?

Metallerin içyapılarını incelemekte olan meslek dalının çalışanlarına "metalograf" ismi verilmektedir. Metalograf alanı, metalurji ve malzeme mühendisine bağlı olup; metallerin yapısını ve bileşenlerini incelemekte olan teknik bir alandır. Mikro yapıların malzeme özelliklerini inceleyip, mikro yapıda gözlenmesi gerekli olan bileşenleri nicelik ve nitelik şeklinde ortaya koymakta olan çalışmaları yapan meslek dallarına ait profesyonellere verilen bir unvandır. Metalograf, optik spektrometreyle kimyasal analizleri yapmaktadırlar.

Metalografın Görevleri Nelerdir?

Metalograf unvanına sahip olan meslek profesyonelleri, kurum prensibine bağlı şekilde bazı görevleri yerine getirmektedirler.

  • Görevler arasında şunlar yer almaktadır:
  • Optik mikroskopla malzemelerin mikro yapılarını inceleme,
  • Kesme, kodlama, zımparalama, kalıplama, parlatma gibi num... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi