isbul.net

Ağ Mimarı

Genel Bakış

Ağ Mimarı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Ağ Mimarı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Ağ Mimarı nerelerde çalışabilir? Ağ Mimarı arayan firmalar hangileridir? Ağ Mimarı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Ağ Mimarı ilanları yayınlanıyor. Ağ Mimarı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Ağ Mimarı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Ağ Mimarı Nedir, Ne İş Yapar?

Ağ Mimarı Nedir?

Herhangi bir kurum veya kuruluşta bilgisayar ağlarını planlayan kişilere ağ mimarı denir. Ağ mimarları, devlet ya da özel sektörde istihdam edebilirler. Ağ mimarları, çalıştıkları firmanın ihtiyaçlarını iyi bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. İş konularında sağlam bir kavrayışa sahip olmaları gerekmektedir. Ağ mimarı, çalıştığı firmanın ihtiyacına göre güvenli bir şekilde ağ tasarımı yapmaktadır.

Ağ Mimarı Görevleri Nelerdir?

Ağ mimarları, ağ planlama işlemlerini yerine getirirler. Çalıştıkları kurumun tüm birimleri arasında iletişim kurmak için güvenli bir ağ altyapısı hazırlar.

Ağ mimarının başlıca görevleri şu şekildedir;

  • Ağ mühendislerinin, ağ yöneticilerinin ve diğer ağ çalışanlarının denetimini yapmak.
  • Ağ performanslarının denetimini ve analizlerini yapmak.
  • Kurumun ihtiyaç duyduğu teknolojik cihazların teminini yapmak.
  • <... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi