isbul.net

Moda Tasarımcısı

Genel Bakış

Moda Tasarımcısı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Moda Tasarımcısı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Moda Tasarımcısı nerelerde çalışabilir? Moda Tasarımcısı arayan firmalar hangileridir? Moda Tasarımcısı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Moda Tasarımcısı ilanları yayınlanıyor. Moda Tasarımcısı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Moda Tasarımcısı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Moda Tasarımcısı Nedir, Ne İş Yapar?

Moda Tasarımcısı Kimdir?

Moda tasarımcısı, daha önce tasarlanmamış, kendisine özgün kıyafet, ayakkabı ve aksesuar gibi çeşitli özel eşyalar tasarlamakla görevli mesleği icra eden kişilerdir. Tasarımlarını geliştiren, tasarımları için uygun renk, kumaş, malzeme gibi seçimleri en doğru şekilde yapan moda tasarımcıları tasarladıkları ürünün üretimi ile ilgili de çalışmalar yapar ve yönlendirirler.

Moda Tasarımcısının Görevleri Nelerdir?

Hitap ettiği insan kitlesine ve yaş gruplarına bağlı olarak tasarlayacakları ürünleri şekillendiren moda tasarımcılarının pek çok görev ve sorumlulukları vardır.

Bu görev ve sorumluluklar şu şekildedir;

  • Çizim tekniklerini en doğru şekilde uygulamak,
  • Tasarımı yapılarak üretilecek olan ürünün özelliklerini ayrıntılı şekilde işlemek,
  • Kumaş çeşitleri ve kaliteleri ile ilgili derin bilgi birikimine sahip olmak,
  • Tasarı... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi