isbul.net

Müsteşar

Genel Bakış

Müsteşar nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Müsteşar olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Müsteşar nerelerde çalışabilir? Müsteşar arayan firmalar hangileridir? Müsteşar mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Müsteşar ilanları yayınlanıyor. Müsteşar olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Müsteşar olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Müsteşar Nedir, Ne İş Yapar?

Müsteşar Kimdir?

Müsteşar, memur adı altında çalışan ve bu sebeple tazminat, izin gibi haklarda personellerle aynı haklara sahip olan kişiye verilen unvandır. Bakanlıklarda ve çeşitli kamu kurumlarında çalışma imkanına sahiptir ve bakandan sonra ki en yüksek seviyeli personeldir.

Müsteşarın Görevleri Nelerdir?

Müsteşar devlet memurları arasında ki en üst düzey çalışan personeldir. İlgili bakanlar görevlerinin başında olmadıkları zaman bünyesinde çalıştıkları kurumda yetkili olan en üst seviyeli kişidir ve buna bağlı olarak sahip olduğu birçok görev ve sorumluluklar var.

Bu görev ve sorumluluklar şu şekildedir;

  • Bünyesinde çalıştığı kurumda mekansal düzenlemeler yapmak,
  • Gereken ve ilgili yerlere baskın niteliğinde denetimler düzenlemek,
  • Verilen destek hizmetlerini denetleyerek takibini yapmak,
  • Hazırlanan bütçe, maliyet ve kay... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi