isbul.net

Podolog

Genel Bakış

Podolog nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Podolog olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Podolog nerelerde çalışabilir? Podolog arayan firmalar hangileridir? Podolog mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Podolog ilanları yayınlanıyor. Podolog olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Podolog olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Podolog Nedir, Ne İş Yapar?

Bireylerin ayak sağlığının korunmasında ve bakımlarında hizmet veren sağlık çalışanlarına podolog denmektedir. Alanında uzman olan doktorun teşhisiyle ve yönlendirmesine hastaların ayak tedavisine yardımcı olan kişilerdir. Ayak hastalıkları ve sağlığının en temel araştırma konusu olan Podoloji üzerine gerekli eğitimlerini tamamlayan uzmanlar, podolog unvanı almaktadır. Ayak sağlığını koruyucu şekilde ve ayak rahatsızlıklarını önleyici biçimde tedbirler alınmasına dönük çalışmalar yapmakta olan podologlar, ayak hastalıklarının tedavilerinde uzman hekim ile beraber görev alırlar.

Podoloğun Görevleri Nedir?

Podolog, ayak sağlığının korunmasında ve görülen herhangi bir hastalık durumunun tedavi edilmesinde yeterli bilgilere ve deneyimlere sahiptirler.

Podolog olan kişilerin temel görevleri arasında şunlar yer almaktadır:

* Batık tırnak tedavisi yapma ve problemlere kalıcı çözümler sağlama,

* Diyabetik ayak bakımlarını sunma,

* Kalınlaşmış tırnakları... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi