isbul.net

Radyoloji Teknikeri

Genel Bakış

Radyoloji Teknikeri nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Radyoloji Teknikeri olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Radyoloji Teknikeri nerelerde çalışabilir? Radyoloji Teknikeri arayan firmalar hangileridir? Radyoloji Teknikeri mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Radyoloji Teknikeri ilanları yayınlanıyor. Radyoloji Teknikeri olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Radyoloji Teknikeri olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Radyoloji Teknikeri Nedir, Ne İş Yapar?

Radyoloji Teknikeri Kimdir?

Radyoloji teknikeri; sağlık kuruluşlarında hastalardan talep edilen görüntüleme testlerinin yapılmasından sorumlu olan kişidir. Hastalara yaptığı testler arasında bilgisayarlı tomografi, röntgen ve mr testleri bulunur. Bu testler tekniker tarafından x-ray gibi makineler kullanılarak yapılır.

Radyoloji Teknikerinin Görevleri Nelerdir?

Tıbbi görüntüleme bölümlerinde görevli olan radyoloji teknikerleri çalıştıkları bölümde görüntüleme yapılmasını sağlamak adına gerekli görevleri yerine getirmek zorundadırlar.

Yerine getirme zorunluluğu olan görevleri şunlardır;

  • Doktorların hastalardan talep ettiği filmlerin doğru çekilmesini sağlamak
  • Filmlerin doğru olarak çekilmesi için hastalara konum ve yapmaları gerekenler hakkında bilgi vermek
  • Görüntülemenin sorunsuz yapılabilmesi adın x-ray makinesini doğru bir şekilde ayarlamak
  • Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi