isbul.net

Sigorta Danışmanı

Genel Bakış

Sigorta Danışmanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Sigorta Danışmanı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Sigorta Danışmanı nerelerde çalışabilir? Sigorta Danışmanı arayan firmalar hangileridir? Sigorta Danışmanı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Sigorta Danışmanı ilanları yayınlanıyor. Sigorta Danışmanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Sigorta Danışmanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Sigorta Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar?

Sigorta Danışmanı Kimdir?

Sigorta danışmanı; kişilere ya da kurumlara sigorta türleri ve sigorta poliçeleri hakkında danışmanlık hizmeti veren kişilerin sahip olduğu unvandır. Sigorta danışmanları poliçelere dair detayları bildiren, poliçelerde bulunan hataları çözen ve sigorta poliçeleri konusunda tavsiyeler veren kişilerdir.

Sigorta Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Sigorta danışmanları sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışabilecekleri gibi genel olarak sigortalar hakkında bilgi vermek amacıyla da çalışabilirler.

Bu iki çalışma şeklinde sigorta danışmanları şu görevleri yaparlar;

  • Sigorta poliçelerini gerekli şartlara uygun olarak hazırlarlar.
  • Sigorta yaptırmak isteyenlere doğru bilgileri verirler ve yapılacak işlemler için yardımcı olurlar.
  • Poliçelerde eksiklik bulunup bulunmadığını kontrol ederler ve eksik olan yerleri tamamlarlar.
  • Kişile... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi