isbul.net

Sterilizasyon Teknisyeni

Genel Bakış

Sterilizasyon Teknisyeni nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Sterilizasyon Teknisyeni olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Sterilizasyon Teknisyeni nerelerde çalışabilir? Sterilizasyon Teknisyeni arayan firmalar hangileridir? Sterilizasyon Teknisyeni mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Sterilizasyon Teknisyeni ilanları yayınlanıyor. Sterilizasyon Teknisyeni olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Sterilizasyon Teknisyeni olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Sterilizasyon Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar?

Sterilizasyon Teknisyeni Kimdir?

Sterilizasyon teknisyeni; sterilizasyon işlemini gerçekleştiren kişilerin aldığı isimdir. Teknisyenler hastane ve klinik gibi sağlık kuruluşlarında çalışırlar. Bu kuruluşlarda kullanılan ekipmanların sterilize hale getirilmesini sağlarlar. Bu sayede malzemeler tekrar hastalar için kullanılabilir.

Sterilizasyon Teknisyeninin Görevleri Nelerdir?

Hastanelerde yer alan klinik ve ameliyathanelerde çalışan sterilizasyon teknisyenleri ekipmanların kullanıma hazır hale getirilmesini sağlamakla görevlidir. Bu göreve ek olarak çalıştıkları yerlerde yapmaları gereken görevlerde bulunur.

Bunlar;

  • Sağlık kurumlarında kullanılan malzemelerin dezenfekte edilmesi ve saklanması gibi işlemleri yapmak
  • Cerrahi aletlerin korunması adına çalışmalar yapmak
  • Ameliyathane ve diğer alanlarda ihtiyaç duyan malzemelerin kullanıma hazır hale getir... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi