isbul.net

Sterilizasyon Sorumlusu

Genel Bakış

Sterilizasyon Sorumlusu nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Sterilizasyon Sorumlusu olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Sterilizasyon Sorumlusu nerelerde çalışabilir? Sterilizasyon Sorumlusu arayan firmalar hangileridir? Sterilizasyon Sorumlusu mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Sterilizasyon Sorumlusu ilanları yayınlanıyor. Sterilizasyon Sorumlusu olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Sterilizasyon Sorumlusu olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Sterilizasyon Sorumlusu Nedir, Ne İş Yapar?

Sterilizasyon Sorumlusu Kimdir?

Sterilizatör, hastanelerde ameliyathanelerde çalışan ve sterilizasyon departmanından tamamen sorumlu olan kişidir. Sterilizasyon ünitesinde, aletler eksiksiz olsun ya da olmasın, sterilizasyon sorumlusu hastayı ameliyata hazırlamaktan ve ameliyathanedeki personelin etkinliğinin izlenmesinden sorumludur.

Sterilizasyon Sorumlusunun Görevleri Nelerdir?

Sterilizasyon ünitesinde standartların belirlenmesinden ve herkesin bu standarda uymasını sağlamaktan sorumlu olan sterilizatörün başlıca görevleri şunlardır:

  • Hastane tarafından belirlenen hijyen kurallarına uygunluğun sağlanması,
  • Sterilizasyon ünitesi personel sayısının ve kalitesinin belirlenmesi,
  • Sterilizasyon ünitesinde çalışan kişilerin kişisel konuları ile ilgili bilgilerin üst ünitelere aktarılması,
  • Hemşirelik hizmetleri için gerekli araç ve ekipmanın eksiklikleri gidermeye... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi