isbul.net

Sürveyan

Genel Bakış

Sürveyan nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Sürveyan olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Sürveyan nerelerde çalışabilir? Sürveyan arayan firmalar hangileridir? Sürveyan mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Sürveyan ilanları yayınlanıyor. Sürveyan olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Sürveyan olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Sürveyan Nedir, Ne İş Yapar?

Sürveyan Kimdir?

Sürveyan; inşaat çalışmalarının prosedürlere uygun olarak çalışıp çalışmadığını kontrol eden teknik elemanlara verilen bir isimdir. Sürveyanlar kontrol işleminin yanı sıra inşaatlar ya da arazilerde ihtiyaç duyulan malzemelerin taşınmasını veya inşaat alanlarındaki ölçümlerin yapılmasını sağlarlar.

Sürveyanın Görevleri Nelerdir?

Teknik personeller arasında bulunan sürveyanlar genellikle inşaat şantiyelerinde çalışırlar. Bu nedenle de şantiyelerde çalışmaların sorunsuz gerçekleşmesini sağlamak adına çalışmaların doğru yapılıp yapılmadığını ayrıntılı bir şekilde kontrol ederler. Şantiyelerde yerine getirdikleri görevlerde bu kontroller sırasında yaptıklarıdır.

Sürveyanların görevleri;

  • İnşaat alanlarında iş güvenliğine uygun çalışıp çalışılmadığını kontrol etmek
  • Çalıştığı şantiyelerde görevli olan mühendislere ölçümlerde yardımcı olmak
  • ... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi