isbul.net

Tekstil Mühendisi

Genel Bakış

Tekstil Mühendisi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Tekstil Mühendisi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Tekstil Mühendisi nerelerde çalışabilir? Tekstil Mühendisi arayan firmalar hangileridir? Tekstil Mühendisi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Tekstil Mühendisi ilanları yayınlanıyor. Tekstil Mühendisi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Tekstil Mühendisi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Tekstil Mühendisi Nedir, Ne İş Yapar?

Tekstil Mühendisi Kimdir?

Tekstil mühendisi; tekstil malzemelerinin geliştirilmesinden, giyim teknolojisinin genel işlevlerinin yönetilmesinden, ekipmanların etkin çalışmasının sağlanmasından, üretim risklerinin en aza indirilmesinden ve üretilen ürünlerin kalitesinin sağlanmasından sorumludur.

Tekstil Mühendisi

Farklı alanlarda (giyim, günlük ihtiyaçlar ve otomobiller gibi) kullanılan kumaş türlerinin geliştirilmesinden sorumlu tekstil mühendislerinin genel iş tanımları aşağıdaki gibidir:

  • Tedarikçilerle iletişim kurarak kumaş ya da tekstil ürünlerini incelemek, tanımlamak ve seçmek,
  • Talep edilen kriterlere uygun ürünler geliştirmek,
  • Numune temin etmek,
  • Ürünlerin, dayanıklılık, belirlenen renk düzeyi gibi talep edilen özellikleri karşılamasını sağlamak,
  • Üretim ve kalite standartlarını incelemek,
  • Biyomedikal malzeme, kompozit veya spor tekstili ile i... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi