isbul.net

Uçak Bakım Şefi

Genel Bakış

Uçak Bakım Şefi nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Uçak Bakım Şefi olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Uçak Bakım Şefi nerelerde çalışabilir? Uçak Bakım Şefi arayan firmalar hangileridir? Uçak Bakım Şefi mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Uçak Bakım Şefi ilanları yayınlanıyor. Uçak Bakım Şefi olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Uçak Bakım Şefi olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Uçak Bakım Şefi Nedir, Ne İş Yapar?

Uçak Bakım Şefi Kimdir?

Uçak bakım şefi uçakların elektrik-elektronik aksamlarının bakımlarından ve gövde ve motorun bakımı ve montajında çalışan elemanları denetlemekle sorumlu olan kişilerdir. İşe uçak bakım teknisyeni olarak başlayan uçak bakım şefleri çalışkan olarak ve kendilerini geliştirerek 5 yıl tecrübe kazandıktan sonra uçak bakım şefliğine yükselirler.

Uçak Bakım Şefinin Görevleri Nelerdir?

  • Uçağın bakımından sorumlu olan teknisyenleri günlük olarak denetlemek.
  • Uçağın yakıt ikmali rutin yağ değişimi gibi bakımlarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmek.
  • Havacılık kurumlarının belirlediği zaman çizelgelerini takip etmek.
  • Umacaktaki teknik bir problem çözüldüğünde problemin tamamen ortadan kaldırıldığından emin olarak gerekli prosedürleri uygular.

Uçak Bakım Şefi Eğitimi

Öncelikle uçak bakım şefi olabilmek için Havacılık... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi