isbul.net

Distribütör

Genel Bakış

Distribütör nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Distribütör olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Distribütör nerelerde çalışabilir? Distribütör arayan firmalar hangileridir? Distribütör mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Distribütör ilanları yayınlanıyor. Distribütör olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Distribütör olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Distribütör Nedir, Ne İş Yapar?

Distribütör Kimdir?

Mağaza veya şirketlere ürün tanıtımı yapan ve bu ürünleri tedarik eden kişilere distribütör unvanı verilmektedir. Distribütörler, ürünlerin üreticisi ve tedarik kanalındaki işletme arasında, aracılık ile görevli olan kişidir.

Distribütörlerin Görevleri Nelerdir?

Distribütör unvanı almış kişiler, toptancı görevi üstlenmek ile beraber çoğu zaman toptancıdan daha aktif bir şekilde rol oynarlar. Toptancı kimseler, kendisi için bir satış kanalı oluşturma imkanına sahip olmadığında ya da lojistik harcamalar yapmak istemediği zaman bir ürünün pazarlama ve dağıtımı için distribütörlere ihtiyaç duyar.

Distribütör, yetkili dağıtıcı ya da yetkili dağıtıcı şirket olup, tedarikçi firmalara göre farklı görevlerde rol alırlar.

Distribütörlerin görevlerini şu şekilde sıralamak son derece mümkündür;

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi