isbul.net

Eksper

Genel Bakış

Eksper nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Eksper olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Eksper nerelerde çalışabilir? Eksper arayan firmalar hangileridir? Eksper mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Eksper ilanları yayınlanıyor. Eksper olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Eksper olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Eksper Nedir, Ne İş Yapar?

Eksper Kimdir?

Bir alanda değer tespiti yapabilecek düzeyde uzmanlaşmış, bilgi ve birikimini danışanları ile paylaşarak hizmet veren bilirkişilere eksper denir. Pek çok alanda eksperlik mesleğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Eksperin Görevleri Nelerdir?

Gayrimenkul, otomotiv gibi alanlarda satış öncesi değer belirlemek ya da hasar durumunu tespit etmek uygulamada en çok yapılan eksperlik işleridir. Sigortacılıkta sigorta konusu değerin tespiti de eksperlerce yapılır. Tarım ve hayvancılık sektöründe üretilen tarım ürünlerinin incelenip fiyatlandırılması da aynı şekilde eksperlerin işidir. Bir değer tespiti yapılan her sektörde bu meslek grubuna ihtiyaç duyulur. Görevleri şöyle özetlenebilir:

  • Sahip oldukları mesleki bilgi ve birikimlerini danışanları ile paylaşırlar.
  • İşin özelliğine göre yatırım değerini ve olası kazanç ya da kayıplar hakkında danışanlarını bilgilendirirler.
  • <... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi