isbul.net

Harita Teknikeri

Genel Bakış

Harita Teknikeri nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Harita Teknikeri olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Harita Teknikeri nerelerde çalışabilir? Harita Teknikeri arayan firmalar hangileridir? Harita Teknikeri mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Harita Teknikeri ilanları yayınlanıyor. Harita Teknikeri olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Harita Teknikeri olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Harita Teknikeri Nedir, Ne İş Yapar?

Harita Teknikeri Kimdir?

Araziler üzerinde yer alan bütün detayları ayrıntılı bir şekilde inceleyen harita teknikerleri aynı zamanda kayıt altına alır. Ekip şeklinde işçi, teknisyen ve mühendislerin de içinde bulunan harita teknikeri kamu kurumlarında veya inşaat şirketlerinde çalışmaktadırlar.

Bu teknikerler, işyerlerinin şekline göre, harita, jeoloji, petrol mühendisleri, topograflar ve çevre mühendisleri ile birlikte çalışırlar. Teknikerler işlerini hem açık havada hem de büroda yürütmektedirler. Vazifeleri çoğu zaman seyahat etmeyi gerektirir.

Harita Teknikerlerinin Vazifeleri Nelerdir?

Harita teknikerleri, özel ve kamu sektörünün gereksinim duyduğu alanların plan ve haritalarının gerçekleştirilmesi sürecinde çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra başlıca vazifeleri vardır.

Bunlar;

  1. Doğal gaz hattı, yol, kanalizasyon ve metro gibi altyapı çalışmalarında raporla... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi