isbul.net

İnşaat Teknisyeni

Genel Bakış

İnşaat Teknisyeni nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? İnşaat Teknisyeni olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? İnşaat Teknisyeni nerelerde çalışabilir? İnşaat Teknisyeni arayan firmalar hangileridir? İnşaat Teknisyeni mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel İnşaat Teknisyeni ilanları yayınlanıyor. İnşaat Teknisyeni olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
İnşaat Teknisyeni olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

İnşaat Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar?

İnşaat Teknisyeni Kimdir?

Bina inşaatlarında inşaat mühendisi ve inşaat teknikerleri yanında yardımcı eleman olarak çalışan kişilere İnşaat teknisyeni denir. İnşaat teknisyenini ile inşaat teknikeri arasında fark, eğitim sürelerinden kaynaklanmaktadır. İnşaat teknikerleri 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olur. İnşaat teknisyeni ise meslek lisesi mezunudur.

İnşaat Teknisyeninin Görevleri Nelerdir?

İnşaat teknisyenleri bina inşaatlarında çok çeşitli görevleri yürütebilmektedir. Bağlı çalıştığı kuruluş ya da mühendisin verdiği görevleri yapar. İnşaat teknisyenleri kendi adına özel iş de yapabilmektedir. Bazı kamu kuruluşlarında da inşaat teknisyeni kadrosu açılmaktadır.

İnşaat teknisyeninin görevleri şunlardır:

  • İş sahibinin, mimarların ve mühendislerin kendisine verdiği işleri yürütür ve tamamlar.
  • Duvarların sıvanması, örülmesi, kalıplanması gibi işleri... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi