isbul.net

Gıda Kontrolörü

Genel Bakış

Gıda Kontrolörü nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Gıda Kontrolörü olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Gıda Kontrolörü nerelerde çalışabilir? Gıda Kontrolörü arayan firmalar hangileridir? Gıda Kontrolörü mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Gıda Kontrolörü ilanları yayınlanıyor. Gıda Kontrolörü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Gıda Kontrolörü olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Gıda Kontrolörü Nedir, Ne İş Yapar?

Gıda Kontrolörü Kimdir?

Gıda maddelerinin üretimi yapan özel firmalarda ya da kamu kurumlarında çalışan, gıdaların üretiminden önce, üretim aşamasında ya da üretim sonrasında standartlara uygun olup olmadığını kontrol eden elemanlara gıda kontrolörü unvanı verilmektedir.

Gıda Kontrolörünün Görevleri Nelerdir?

Üretilen gıdaların insan sağlığına zararlı içeriklerden uzak tutulması, sevkiyatların gerekli şartlara uygunluğu gibi konulardaki kontroller bu meslek grubunun sorumluluğundadır. Gıda ürünlerinin laboratuvarlarda incelenerek yönetmeliklerle belirlenmiş standartlara uygun olup olmadığının tespitini sağlarlar.

Görevleri şunlardır:

  • Üretimi öncesinde gıdaların sağlık kontrollerini yapmak.
  • Üretim öncesinde, kullanılacak hammaddelerden numune almak ve laboratuvar incelemesine sunmak.
  • Üretimden sonra gıda numunesi almak ve laboratuvar incelemesinden ge... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi