isbul.net

Barista

Genel Bakış

Barista nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Barista olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Barista nerelerde çalışabilir? Barista arayan firmalar hangileridir? Barista mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını isbul.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.
isbul.net'te her gün güncel Barista ilanları yayınlanıyor. Barista olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur. Hemen Özgeçmiş Oluştur
Barista olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz. İş İlanı Yayınla

Barista Nedir, Ne İş Yapar?

Barista Kimdir?

Barista, özellikle üçüncü nesil kahvecilik ortaya çıktıktan sonra gelişen bir melek grubudur. Barista demek kahve çekirdeklerini tanıyan, bu çekirdekleri ustaca kullanarak müşterilerine inanılmaz kahveler sunan çalışanlardır.

Baristanın Görev Tanımı Neleri Kapsar?

3.neisl bütün kahvecilerde çalışabilen baristaların genel olarak yaptıkları işler şunlardır;

  • Kahveleri ve nerelerden geldiklerini tanımalıdır.
  • Her kahve yapılmadan çekirdeklerin belli ölçüde çekilmesi gerekir. Barista hangi çekirdeği hangi çekme ayarında yapılacağını bilir.
  • Süt ile krema elde ettikten sonra göze hoş gelen dekorasyonlar yapar.
  • Çalıştığı tezgahta en büyüğünden en küçüğüne bütün cihazları kullanmayı ve tamir etmeyi bilir. Müşterileri tatmin edecek bir tat yakalamalıdır.
  • Müşterileri kahve hakkında doğru ve yeterli kadar bilgilendirebilmelidir.

İşte bu görev tanımlar... Devamını Göster

İş Ara

İş Arayan Girişi

İlan Yayınla

Firma Girişi